V  sobotním utkání přivítal Slavoj na své hrací ploše mužstvo z nedalekého Zvole. V předchozích utkání se Davelákům dosud nepodařilo bodovat, a proto před utkáním doufalo v bodový zisk proti Sokolu Zvole.

Trenér Ladislav Pšenička zvolil následující základní sestavu:

Brankář: Tomáš Zunt

Obrana: Vojtěch Macho, Lukáš Zelenka [C], Pavel Kondraš, Jakub Kočí

Záloha: Matyáš Jelínek, Jiří Stracený, Jakub Obermajer, Petr Pšenička

Útok: Jaromír Dlesk, Miroslav Hrdlička

Náhradníci: Jakub Jenčík, Tomáš Borák, Ladislav Pšenička

Zápas začal ve vysoké intenzitě. Mužstvo ze Zvole je tvořeno převážně mladými hráči, ale Daveláci se jim běžecky dokázali minimálně vyrovnat. První poločas nabídl vyrovnaný souboj, který se odehrával hlavně mezi vápny, bez větších příležitostí. Největší příležitosti ke skórování Slavoje byly pravděpodobně po rohových kopech, ale po žádném z nich neskočil míč v brance soupeře. Zásadní momenty nastaly až ve druhém dějství. Jako první se do statistik zápasu zapsal Mirek Hrdlička. Útočná akce začala před vlastní brankou, když kapitán Lukáš Zelenka rozehrál míč na Jakuba Obermajera. Střední záložník posunul míč na levý kraj na jmenovce Jakuba Kočího, odkud míč putoval na útočnou polovinu ja Jaromíra Dleska. Zkušený útočník přihrávkou vyzval svého útočného parťáka. Míra Hrdlička vyslal střelu směrem k brance Zvole. Vysoký brankář hostů nedokázal na střelu zareagovat a míč skončil v síti Zvole – 1:0 pro Slavoj! V následných minutách byli Daveláci povzbuzeni vstřelenou brankou a měli mírnou územní převahu. V 59. minutě se Jakub Obermajer dostal do komplikované situace uprostřed hrací plochy a snažil se ji vyřešit zpětnou přihrávkou na Lukáše Zelenku. Útočící hráči dokázali přečíst zpětnou přihrávku, využili toho k rychlému protiútoku, jenž dokázali využít. Na dobře umístěnou přízemní střelu nestačil brankář Tomáš Zunt reagovat – 1:1. Naštěstí si Daveláci o pár minut později dokázali uzmout vítězství zpět na svou stranu. V 63. si útočníci Slavoje své role vyměnili, Miroslav Hrdlička nalezl svou přihrávkou dobře postaveného Jaromíra Dleska, jenž vstřelil vítěznou branku – 2:1 pro Slavoj! Zhruba v 70. minutě Daveláci mohli ještě navýšit skóre zápasu. Z obranného rohového kopu vznikl rychlý protiútok, který vyústil v situaci dva na jednoho. Bránící hráč hostů ale dokázal vystihnout přihrávku před vlastní brankou a z nadějné situace vznikl pouze rohový kop. Daveláci dokázali do konce zápasu udržet jednobrankové vedení a připsali si první vítězství v aktuální sezóně.

TJ SLAVOJ DAVLE : SOKOL ZVOLE (28.9.2024)