V dalším zápase nastoupili hráči Slavoje na hřišti v Jesenici proti místnímu B týmu.

Základní sestava byla následující:

Brankář: Jan Navrátil

Obrana: Tomáš Borák, Lukáš Zelenka [C], Vojtěch Macho

Záloha: Jakub Kočí, Daniel Žemlička, Petr Pšenička, Jakub Obermajer a Jakub Jenčík

Útok: Jaromír Dlesk, Miroslav Hrdlička

Náhradníci: Petr Dvořák, Matyáš Jelínek, Pavel Kondraš, Tomáš Zunt a Jiří Stracený

Daveláci nastoupili proti rezervě Jesenice, v jejíž základní sestavě se nacházelo mnoho mladých, šikovných fotbalistů. Šikovnost a dravé mládí se ukázaly už ve 13. minutě, kdy domácí využili dlouhého výkopu od vlastní branky. Útočící hráč utekl obraně Slavoje a povedenou střelou přehodil Honzu Navrátila, jenž hájil davelskou branku. Příznivci domácích se mohli radovat podruhé ve 24. minutě, kdy dokázali využít kolmé přihrávky a zvýšili skóre zápasu na 2:0. Jesenice se znovu radovala už o dvě minuty později. Domácí vyslali rychlonohého útočníka do svižného protiútoku. Tomáš Borák, ve snaze zneškodnit nadějnou situaci a odkopnout míč na rohový kop, na míč nedosáhl dle představ a poslal ho do branky vedle levé tyče – 3:0. Do konce prvního dějství se Daveláci dostali do několika situací, které se daly vyřešit brankou, ale ani jedna neskončila v síti, a tak první poločas skončil poměrem 3:0 pro domácí.

Do druhého poločasu nastoupili Daveláci se snahou zápas ještě zdramatizovat a v úvodních minutách nebyli daleko od kontaktní branky. Do první nadějné situace se dostal Jaromír Dlesk ve spolupráci s novým hráčem na hřišti – Matyášem Jelínkem. Druhý jmenovaný se dostal k hracímu předmětu na pravé straně útočné poloviny a vyhledal ve vápně zkušenějšího spoluhráče. Míra Dlesk nedokázal zamířit přesně a ke změně skóre nedošlo. Do druhé nadějné pozice vyslal Jakub Obermajer rozběhnutého Petra Pšeničku, ale ani on nedokázal překonat brankáře domácích. Následně domácí zahrozili ze situace, která jim byla vlastní, z rychlého protiútoku. Hráči Jesenice získali míč před vlastní brankou, několika jednoduchými přihrávkami se dostali na útočnou polovinu, využili dobře provedeného náběhu a Slavia Jesenice navýšila skóre zápasu na 4:0. V následných minutách měl dvě šance na snížení kapitán Lukáš Zelenka. Obě přišly z rohových kopů. Ke smůle Slavoje jeho první pokus vyrazil brankář domácích ,a ve druhém případě jeho střelu zblokoval bránící hráč Jesenice. Nedlouho poté Jesenice přidala další dvě branky a v 62. minutě byl stav utkání 6:0. V 64. minutě vybojoval míč na hranici velkého vápna soupeře Míra Hrdlička, jenž snížil stav utkání na 6:1. Do 87. minuty se domácím podařilo vstřelit ještě tři branky a dostali se do vedení 9:1. Na konečných 9:2 snížil v 89. minutě z penalty Matyáš Jelínek a Daveláci prohráli čtvrté soutěžní utkání v řadě.

SK SLAVIA JESENICE : TJ SLAVOJ DAVLE (22.9.2024)